POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
29-08-2021       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Food Truck Festival w Nowych Czyżynach
ZAPRASZA
Centrum Nowe Czyżyny
ul. Medweckiego 2
31-870 Kraków
Tel. 12 297 30 12
https://www.nowe-czyzyny.pl/
miejsce:
Nowe Czyżyny, Kraków, ul. Medweckiego 2
Food trucki dostępne będą dla gości w piątek (27.08)
i sobotę (28.08) w godz. od 11 do 21,
z kolei w niedzielę (29.08) w godzinach od 11 do 20
BEZPŁATNE
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
» Wydarzenia inne
W Krakowie szykuje się prawdziwe święto kultury foodie. 3 dni kulinarnych podróży i chillout w kinie pod gołym niebem - takie atrakcje na pożegnanie wakacji szykuje dla mieszkańców Krakowa centrum handlowe Nowe Czyżyny. Już w najbliższy weekend, tj. od 27 do 29 sierpnia, odbędzie się tam plenerowy Food Truck Festival, czyli zlot mobilnych restauracji. Przed centrum handlowym zamelduje się aż 9 wozów.


Szykuje się prawdziwa gratka dla fanów street foodu w Krakowie. Już 27 sierpnia przed centrum handlowym Nowe Czyżyny rusza trzydniowy Food Truck Festival, który zgromadzi najciekawsze mobline restauracje z całego kraju. Będzie to już czwarta edycja tej imprezy, która co roku przyciąga fanów nie tylko dobrego jedzenia, ale i kultury foodie.

Tym razem na deptaku przy ul. Medweckiego 2 zaparkuje 9 wozów z jedzeniem i napojami. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno wielbiciele nowojorskiego pastrami, pierogów z całego świata, quesadilli, szaszłyków, belgijskich frytek, a także tradycyjnych (i nieco mniej) amerykańskich burgerów.

Nie zabranie także kulinarnych wypraw dookoła świata. Odwiedzając zlot będzie można posmakować dań m.in. kuchni meksykańskiej, azjatyckiej, europejskiej i północno-amerykańskiej. Wśród wystawców pojawią się takie food trucki, jak chociażby: Viva Mexico, Pulled Pork, Pan Fryta, Meat Pastrami czy Szaszłykarnia „W ogniu”.

- Street food podbija serca Polaków. Zloty, takie jak nasz, cieszą się ogromną popularnością, przyciągając ludzi ciekawych nowych smaków. Takich kulinarnych odkryć nie zabranie także na naszej imprezie. Specjalnie do Krakowa przyjadą food trucki z całej Polski. Będzie słono, słodko, na ostro i na kwaśno. Każdy zajdzie coś dla siebie – zapowiada Anna Brzozowska, przedstawicielka Nowych Czyżyn.

To jednak nie jedyne atrakcje. Po udanym posiłku będzie można także zrelaksować się w plenerowym kinie, jakie powstanie przed centrum handlowy. Już 28 sierpnia o godz. 21 wyświetlony zostanie w nim film „Prawdziwa jazda”, amerykański hit z pogranicza komedii i kina akcji z Kevinem Hartem oraz Ice Cube.

Najmłodsi także nie będą się nudzić. Każdego dnia festiwalu czekać na nich będą dmuchańce, a także tor przeszkód do pokonania. Dodatkowo, odwiedzając Food Truck Festival będzie można wypełnić ankietę spisu powszechnego. Zainteresowani będą mogli to zrobić w specjalnym punkcie, jaki stanie przed Nowymi Czyżynami.


Wstęp na festiwal oraz na towarzyszące mu atrakcje jest bezpłatny.


http://nowe-czyzyny.pl
Miejsce:
Nowe Czyżyny, Kraków, ul. Medweckiego 2
Godz.
Food trucki dostępne będą dla gości w piątek (27.08)
i sobotę (28.08) w godz. od 11 do 21,
z kolei w niedzielę (29.08) w godzinach od 11 do 20
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2021


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury