POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Odbywające się online
 
 
06-11-2022     - 24-11-2022  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Moc Listopadowa
ZAPRASZA
Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida
os. Górali 5
31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65
fax. 12 644 27 65 wew.13
http://www.okn.edu.pl
sekretariat@okn.edu.pl
miejsce:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4
różne
BEZPŁATNE
» Wydarzenia inne
listopad 2022 r. | ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

ARTzona OKN zaprasza na czwartą edycję festiwalu stworzonego z myślą o kobietach: „Moc Listopadowa”. Porozmawiamy o tym, jak o siebie dbać w różnych obszarach życia: Jak zadbać o ciało i umysł, rozwój i emocje, zdrowie i przyjemność? Jak funkcjonować w czasie niewiadomym, w którym nie można planować? Jak stawiać czoła wszelkim trudom i wyzwaniom? Gdzie szukać wewnętrznej motywacji do działania? O tym wszystkim porozmawiamy podczas wydarzenia „Moc Listopadowa”.

Spotkania poprowadzą: Weronika Idzikowska, Żaneta L
ipiec-Goj, Monika Stachańczyk, Katarzyna Biernat, Monika Koruba, Justyna Ciahotna.
HARMONOGRAM:

6 listopada 2022 | 11:00-14:00
Moja mapa super-mocy
Prowadzenie: Monika Stachańczyk, Katarzyna Biernat
Zapisy: https://bit.ly/3sctwGm

Warsztat rozwojowy dla kobiet, podczas którego będziemy szukać w sobie super-mocy, mocnych stron i tego, co nam tej mocy dodaje (albo zabiera).

Podczas warsztatu będziemy korzystać z technik pracy z ciałem, kolażu, wizualizacji, metafory, pracy w parach i w grupie.

Na koniec wszystkie uczestniczki wykonają swoją mapę super-mocy zawierającej moc ciała, ducha oraz miejsca i przedmioty mocy.

Monika Stachańczyk – z wykształcenia pedagożką, od 17 lat pracuje w obszarze pomocy społecznej, ostatnie 10 lat jako animatorka lokalna. Całe jej życie zawodowe to praca z ludźmi. Ma doświadczenie w prowadzeniu warsztatów rozwojowo-wspierających dla kobiet oraz zajęć z choreoterapii z elementami relaksacji. Jest instruktorką tańców w kręgu, certyfikowaną trenerką procesu „Droga bohaterki-podróż do siebie". Ukończyła Szkołę Trenerów "Meritum" w Katowicach na poziomie V Europejskich RAM Kwalifikacji EQF (trener senior).

Katarzyna Biernat – z zawodu socjolożka, od ponad 20 lat pracuje z ludźmi, w tym od dekady w obszarze animacji społeczności lokalnych. Warsztaty rozwojowo-wspierające dla kobiet, które prowadzi razem z Moniką, to jeszcze ciągle dla niej wyzwanie i przygoda. I okazja do dzielenia się – pięknym miejscem, doświadczeniem, wiedzą. Skończyła Szkołę Trenerów „Meritum" na poziomie V Europejskich Ram Kwalifikacji EQF, ukończyłam II stopniowy kurs „Podejście skoncentrowane na rozwiązaniu", jest certyfikowaną trenerką procesu „Droga bohaterki-podróż do siebie"". Prywatnie żona i mama dwójki nastolatków.

8, 15 listopada 2022 (wtorki) | 17:00-20:00
Moc zwijania się – warsztaty dla tych, które nie chcą stale biec przez życie
Prowadzenie: Weronika Idzikowska.
Zapisy: https://bit.ly/3MTWu7p

Gdy pory roku wirują wokół nas, my, jako część natury, zmieniamy się wraz z nimi. Zbliżająca się zima szepcze swoje spokojne przesłanie: energia zwija się do środka, rośliny wracają do ziemi i my też nie musimy działać na pełnych obrotach.
Można poczuć, że jest coś z nami nie tak, kiedy okazuje się, że dotychczasowe rutyny nie pasują do tego, co wkoło i odczuwamy dojmujący brak naturalnego światła, zimno, szarość, czerń. Nasza współczesna narracja kulturowa w dużej mierze jest odcięta od cyklów natury, z dala od medycyny zimowej. Staramy się być wiosną przez cały rok: wiecznie młodzi, aktywni, wzrastający, pogodni. Tymczasem bywa, że jesteśmy po prostu wyczerpani, nieświadomi, rozproszeni elektroniką, sztucznym światłem – w domach, w przestrzeniach publicznych.
Na warsztatach przyjrzymy się, do czego zaprasza nas nadchodząca zima – jak możemy kompostować to, co stare? Zatrzymać się, położyć w ciemności, smakując żyzną czerń wokół i spotykając się z tym, kim jesteśmy, kiedy odpuszczamy? Co to dla nas znaczy: zwinąć się, zatrzymać, odpuścić?
Warsztaty oparte są o teorie i praktyki uważności, współczucia oraz rozwoju i wzmacniania rezyliencji. W trakcie spotkania będziemy pracować indywidualnie i w grupie, w zgodzie z własnymi potrzebami i gotowością.

Weronika Idzikowska – tutorka i trenerka, edukatorka praw obywatelskich. Na co dzień zajmuje się pracą z bezradnością i sprawczością tych, którzy pracują bezpośrednio z innymi ludźmi, a także ekologią zasobów i przywództwa, filozofią i praktyką uważności oraz współczucia. Stwarza przestrzeń do ćwiczenia się w nowych sposobach myślenia i działania. Od kilkunastu lat wspiera osoby i organizacje w poszerzaniu kompetencji zawodowych i osobistych. Projektuje programy edukacyjne i rozwojowe, prowadzi warsztaty i całe procesy wspierające zespoły różnych instytucji w komunikacji. Ukończyła m.in. Laboratorium „Projektowanie Kultury” i studia wokół tematów uważności i współczucia na Uniwersytecie SWPS, proces certyfikacyjny dla trenerów Familylab Polska (pedagogika w duchu Jespera Juula), kursy NVC (Porozumienie bez przemocy). Zgłębia teorie i praktyki w duchu Porozumienia bez przemocy (Thom Bond, The New York Center for Nonviolent Communication), podejście do pracy z klientem w oparciu o teorię i praktyki Possibility Management oraz tematy związane z ekopsychologią, ekoterapią i głęboką ekologią. Na stałe zakotwiczona w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie. Autorka książek dot. edukacji kulturowej i publikacji wokół tematu dbania o dobrostan. Praktykuje obecność opartą o umiar i ciszę.

14 listopada | 17:00-20:00
Wyszywanie w mocy - haft intuicyjny dla kobiet
Prowadzenie: Paulina Maciaszek.
Zapisy: https://bit.ly/3TiHL8u

Haft ręczny jest zajęciem niezwykle intuicyjnym. Nie wymaga teorii, wcześniejszego przygotowania czy wielu lat nauki. Po prostu wystarczy ominąć wewnętrzne blokady, zaopiekować swój strach i działać. Podczas warsztatów przeprowadzę cię przez podstawy techniczne tego rzemiosła i wzmocnie potencjał twojej wyobraźni. Zaproponowane przeze mnie ćwiczenia, narzędzia i ściegi, będą inspirować, stopniowo uwalniać kreatywność i budzić moc.

Warsztaty będą opierać się na intuicyjnym wyszywaniu muliną na ręcznie barwionym płótnie zaprojektowanym specjalnie na potrzeby wydarzenia. Spotkaniem będzie niezwykle twórczym doświadczeniem i być może początkiem pięknej pasji haftowania.

Paulina Maciaszek – pedagożka, animatorka kultury, koordynatorka grupy Miejskich Hafciarek działających w ARTzonie. Współautorka i pomysłodawczyni wielu hafciarskich wystaw m.in. Kwiat Ludowy (2022), Future – haftowana wizja przyszłości (2022), #Haftag – historia jednego ściegu (2021), Natura Haftu (2020), Nowa Haftująca (2019) i wielu innych. Pasjonatka rękodzieła i rzemiosła ludowego.

20 listopada | 11:00-14:00
Kreuj swój świat – warsztat o mocy pytań
Prowadzenie: Żaneta Lipiec-Goj.
Zapisy: https://bit.ly/3EWILL2

Każdego dnia, już po przebudzeniu, zadajemy sobie rozmaite pytania: co zjemy na śniadanie, czy zaczynamy dzień kawą lub herbatą, jak dojedziemy do pracy, w co się dziś ubierzemy i co zrobimy z nadchodzącym wolnym popołudniem, bądź weekendem. Mogą mieć one także charakter bardziej skomplikowany i krążyć wokół naszych relacji i długofalowych decyzji. Wszelkie pytania, które pojawiają się na naszej drodze przeplatają się z różnymi emocjami i potrzebami, co może wywołać u nas poczucie skołowania oraz braku pomysłu na to co dalej. Co z tym wszystkim zrobić?

Zapraszam Cię na spotkanie, które jest inspirowane metodą Question Thinking Marlee Adams, która szerzy ideę odpowiednich pytań, których moc może mieć wpływ na jakość naszego życia.

Cele spotkania:
• poznanie najważniejszych pytań QT
• poznanie postawy „uczącego się" i „wyrokującego"
• zaobserwowanie jaką postawą kierujesz się w życiu
• znalezienie sposobów na wyjście z jamy „wyrokującego", czyli miejsca gdzie nasz wewnętrzny krytyk nas nie oszczędza.

Zapraszamy na warsztat osoby, które poszukują inspiracji do działania, chcą̨ świadomie kreować swoją przyszłość, wykorzystując takie pytania, które doprowadzą ich do wyznaczonego celu.

Żaneta Lipiec-Goj – trenerka oraz fanka komunikacji empatycznej. Pasjonuje się pracą z kobietami. Wspiera w budowaniu satysfakcjonującego życia i dobrych relacji, prywatnych i zawodowych. Inspiruje do bycia w zgodzie ze sobą oraz otwartości na perspektywę innych osób.

24 listopada | 17:00-20:00
Dbanie o swój dobrostan – w oparciu o empatię, czułość dla siebie i neuroplastyczność
Prowadzenie: Monika Koruba i Justyna Ciahotna
Zapisy: https://bit.ly/3SbXxRj

Jakby to było być dla siebie najlepszą przyjaciółką, dawać sobie więcej wsparcia, zrozumienia, czułości? Jakby to było mieć więcej spokoju, poczucia bezpieczeństwa, a także więcej wdzięczności i poczucia więzi z innymi na co dzień? W czasie spotkania, skupimy się na rozwijaniu swojej MOCY, czyli wewnętrznego potencjału, który tkwi w naszym umyśle i ciele. Będziemy doświadczać tego, co w nas żywe, kontaktować się z samą sobą oraz być czułą dla siebie.

Monika Koruba – terapeutka Gestalt w trakcie całościowego 4-letniego szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. Wspiera w budowaniu satysfakcjonujących relacji z sobą i innymi. Inspiruje się Porozumieniem bez Przemocy oraz terapią poprzez ciało i ruch. Prowadzi warsztaty wsparciowo-rozwojowe, spotkania indywidualne oraz towarzyszy w terapii par i rodzin jako koterapeutka. Prywatnie jest żoną, mamą 2 dzieci. Uwielbia tańczyć i spacerować w przyrodzie.

Justyna Ciahotna – absolwentka trzech lat pogłębionego kursu Porozumienia bez Przemocy (NVC), Studium NVC II rok oraz Coachingu Opartego na Potrzebach w Leance. A także studiów z zakresu Pedagogiki, Psychologii i HR. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w obszarze HR. Prywatnie jest mężatką i mamą dwójki dzieci. Macierzyństwo zainspirowało ją do głębszego wejrzenia w siebie. Zaczęła prowadzić rozwojowe warsztaty dla kobiet. Jej głównymi inspiracjami są: porozumienie bez przemocy, czułość dla siebie samej oraz neuroplastyczność. Ładuje baterie w naturze, przy bliskich rozmowach, w ruchu i w byciu samej ze sobą.

Kontakt:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, Kraków
tel. 12 644-38-98
m.hajto@okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN
www.artzona.okn.edu.pl
https://okn.edu.pl
https://www.facebook.com/ARTzonaOKN
Miejsce:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4
Godz.
różne
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury