POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Odbywające się online
 
 
  »  25-02-2026sroda
III Artystyczne Targi Edukacyjne
ZAPRASZA
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
http://www.Krakow.zaprasza.eu
miejsce:
Szkoły CosinusYoung 15+ w Krakowie
31-476 Kraków
ul. Lublańska 38/budynek A3
10.00-14.00
BEZPŁATNE
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
» Wydarzenia inne
Sztuka przyszłości zaczyna się dziś! III Artystyczne Targi Edukacyjne w Krakowie

Już po raz trzeci Kraków stanie się przestrzenią spotkania młodych talentów, nowoczesnej edukacji i kreatywnych zawodów przyszłości. W środę, 25 lutego 2026 roku w siedzibie szkół CosinusYoung 15+ przy ul. Lublańskiej 38 (bud. A3), w godz. 10.00-14.00 odbędą się III Artystyczne Targi Edukacyjne – wydarzenie skierowane do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, ich nauczycieli oraz rodziców. Udział w targach jest bezpłatny.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Świat technologii a sztuka” i odpowiada na realne potrzeby młodych ludzi stojących przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej. Organizatorzy – szkoły CosinusYoung 15+ oraz Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna pn. Krakowski Ośrodek Kariery – pokazują, że współczesna edukacja artystyczna to nie tylko pasja, ale także konkretne kompetencje i perspektywy zawodowe.

– Artystyczne Targi Edukacyjne powstały z myślą o młodych ludziach, którzy mają talent, wyobraźnię i odwagę marzyć o wykonywaniu w przyszłości kreatywnego zawodu. Chcemy pokazać im, że sztuka i technologia wzajemnie się przenikają i razem tworzą nowe, bardzo atrakcyjne kierunki kształcenia – podkreśla Justyna Zarzecka, kierowniczka szkół CosinusYoung 15+.

Formuła wydarzenia oparta jest na Art-Labach – interaktywnych przestrzeniach warsztatowych przygotowanych przez krakowskie licea artystyczne, licea ogólnokształcące z klasami artystycznymi, krakowskie technika oraz krakowskie branżowe szkoły pierwszego stopnia o profilach artystycznych, kreatywnych i technologicznych. Uczniowie będą mogli w praktyczny sposób zetknąć się m.in. z projektowaniem graficznym, mediami, filmem, fotografią, modą przyszłości, architekturą, drukiem 3D, tworzeniem gier czy nowoczesną reklamą. To nie tylko prezentacje – to realne doświadczenie pracy twórczej.

Poprzednie edycje targów pokazały, jak duże jest zainteresowanie młodzieży zawodami artystycznymi oraz szkołami, które łączą kreatywność z nowoczesnym podejściem do edukacji. Tegoroczna odsłona wydarzenia jeszcze mocniej akcentuje rolę świadomego planowania kariery już na etapie szkoły podstawowej.

– Naszym celem jest wspieranie młodych ludzi w podejmowaniu trafnych decyzji edukacyjnych. Podczas targów uczniowie mogą nie tylko zobaczyć ofertę szkół, ale przede wszystkim doświadczyć różnych ról zawodowych i odkryć swoje predyspozycje. To ogromna wartość z punktu widzenia doradztwa zawodowego – zaznacza Marcin Jurczenko, dyrektor Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pn. Krakowski Ośrodek Kariery.

III Artystyczne Targi Edukacyjne to wydarzenie, które inspiruje, otwiera perspektywy i pokazuje, że edukacja może być twórcza, nowoczesna i dopasowana do wyzwań przyszłości. To także doskonała okazja dla rodziców i nauczycieli, aby poznać aktualne trendy w kształceniu artystycznym i kreatywnym.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: TVP3 Kraków, TVP INFO oraz Krakow.pl.
https://cosinusyoung.pl/
Miejsce:
Szkoły CosinusYoung 15+ w Krakowie
31-476 Kraków
ul. Lublańska 38/budynek A3
Godz.
10.00-14.00
25-02-2026 sroda

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2026


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury